16 października 2024 r. uczniowie klas I-III naszej szkoły mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w spotkaniu z Panem Marcinem Widlickim oraz jego podopiecznym – sokołem o imieniu Piorun. Sokół, będący jednym z najszybszych drapieżników w przyrodzie, potrafi osiągnąć prędkość nawet 400 km/h, co wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród dzieci.

Pan Marcin z pasją opowiadał o swojej pracy z ptakami drapieżnymi, dzieląc się ciekawostkami na temat ich codziennych przyzwyczajeń, zachowań oraz niezwykłych umiejętności. Dzieci dowiedziały się również, w jakich sytuacjach wykorzystywane są ptaki takie jak sokół – m.in. w ochronie lotnisk czy przy zwalczaniu szkodników.

Uczniowie z wielką uwagą słuchali fascynujących historii i zadawali liczne pytania, na które Pan Marcin chętnie odpowiadał. Na zakończenie spotkania, pełni wrażeń, serdecznie podziękowali za możliwość poznania tak wyjątkowego ptaka oraz za interesującą lekcję przyrody, która na długo pozostanie w ich pamięci.