Od 19 – 26.09.24r.w naszej szkole trwała akcja, pt.:” Pomoc dla powodzian”.
Społeczność naszej szkoły po raz kolejny pokazała, że nie jest obojętna na cierpienie innych, reagując z ogromnym zaangażowaniem na dramatyczną sytuację mieszkańców południowej Polski, którzy ucierpieli w wyniku powodzi. W odpowiedzi na apel o wsparcie, liczni uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele aktywnie włączyli się w akcję pomocy. Dzięki ich hojności i oddaniu, udało się zebrać wiele niezbędnych produktów.
Rola szkoły nie ogranicza się jedynie do nauczania przedmiotów – to także kształtowanie wartości moralnych, takich jak empatia, solidarność oraz gotowość do niesienia pomocy potrzebującym. Organizowanie tego typu akcji ma na celu uwrażliwienie młodych ludzi na los innych, rozwijanie ich wrażliwości społecznej i wzmacnianie postaw odpowiedzialności obywatelskiej.
Koordynatorki akcji p.Renata Mikielska i p.Paulina Czarnecka przygotowały, spakowały w kartony i przekazały dary z akcji strażakowi, OSP Potasznia, panu Grzegorzowi Staszkiewicz. Wszystkiego było tak dużo, że zapakowany był cały bus w kilku poziomach. Chcielibyśmy podziękować dzieciom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i serce. Tak liczne wsparcie ze strony uczniów i ich rodzin świadczy o tym, że możemy być dumni z naszej społeczności szkolnej.