Nasza szkoła  przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Godzina dla młodych głów”, który jest rekomendowany przez Fundację UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej. Program został opracowany przez zespół doświadczonych ekspertów z zakresu psychologii, pedagogiki oraz higieny cyfrowej, co gwarantuje jego wysoką jakość i dostosowanie do potrzeb uczniów.

Głównym celem programu jest otwarcie dialogu na temat zdrowia psychicznego oraz wzmocnienie poczucia sprawczości wśród dzieci i młodzieży. Program ma za zadanie nie tylko budować świadomość w tej ważnej sferze życia, ale także przygotowywać uczniów do korzystania z Pierwszej Pomocy Psychologicznej (PPP). W ramach programu, w pierwszym półroczu poruszana będzie tematyka zdrowia psychicznego oraz wspomniana pomoc psychologiczna, natomiast w drugim półroczu uczniowie będą zgłębiać zagadnienia związane z higieną cyfrową oraz bezpieczeństwem w sieci.

W naszej szkole program będzie realizowany w wybranych klasach IV-VI przez wychowawców podczas godzin wychowawczych

w ramach szkolnego programu profilaktyczno-wychowawczego. Uczestnictwo w programie ma na celu nie tylko rozwój kompetencji emocjonalnych uczniów, ale także wzmacnianie ich umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami współczesnego świata, w tym zagrożeniami cyfrowymi.

Koordynatorem programu w naszej szkole jest pani Dominika Szymanowska, pedagog szkolny oraz pedagog specjalny.